Jak zrobić masło orzechowe (linki)

Kupowanie gotowego masła orzechowe w sklepie to oczywiście bardzo wygodne rozwiązanie. Ja jestem z natury leniwy i raczej wybieram tą właśnie opcję ale wiem, że wielu z Was woli przygotować takie smarowidło w domu z ulubionego miksu orzechów. Nie przedstawię Wam tutaj dziś idealnego przepisu na zrobienie własnego masła orzechowego ale zaproponuję Wam abyście odwiedzili najciekawsze i najładniejsze blogi kulinarne, których autorzy zmierzyli się już z tym tematem.

Osobiście nie robię masła orzechowego własnoręcznie nie tylko z lenistwa. Próbowałem podejść już do tego zadania dwukrotnie ale za każdym razem masło orzechowego które zrobiłem pleśniało w ciągu dwóch-trzech dni. Na pewno nie wyszło mnie to bardziej ekonomicznie niż zakup masła orzechowego w sklepie, dlatego od tego czasu zaopatruję się w duże ilości masła przez Internet. Króluje cały czas masło orzechowe Primavika.

…ale przechodząc do konkretów, przedstawiam Wam spis przepisów na przygotowanie masła orzechowego:

  1. http://dorota.in/maslo-orzechowe/
  2. http://whiteplate.blogspot.com/2011/04/domowe-maso-orzechowe-z-prazonych.html
  3. http://www.mojewypieki.com/przepis/maslo-orzechowe
  4. http://vegazone.blox.pl/2012/11/Domowe-maslo-orzechowe.html
  5. http://www.domowe-wypieki.pl/przepisy-przetwory-i-kremy/563-przepis-na-maslo-orzechowe

 

a do tego, dla troszkę bardziej leniwych wersje wideo:

 

fot. www.raisinandfig.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>