Mus migdałowy – Rapunzel

Kolejna pozycja w rankingu to ponownie krem z migdałów. Tym razem prosto od firmy Rapunzel, która w swojej ofercie ma również masła i mixy orzechowe, tahini czyli pastę sezamowa oraz sporo innych ekologicznych produktów. Do mnie jako do wielkiego fana masła orzechowego najbardziej trafiają ich dwa produkty. Mus migdałowy, który widzicie na zdjęciu oraz mus z 4 orzechów, który opiszę Wam w niedalekiej przyszłości.

Mus migdałowy Rapunzel to nieco wyższa klasa produktu. Oprócz pysznego smaku prażonych migdałów dostarcza nam sporej dawki jedno i wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, obniżających poziom złego cholesterolu (LDL) we krwi. Już jedna łyżka tego masła dziennie, odpowiadająca garści migdałów potrafi znacząco zredukować ryzyko chorób niedokrwiennych serca. Dlatego też każdy kto chce dbać o swoje serce powinien wzbogacić swoją dietę o migdały lub masło migdałowe właśnie. 

Słoik tego masła można zakupić za mniej więcej 22 złote, także jeśliby porównać cenowo Mus Rapunzel z innymi masłami migdałowymi, cena gra zdecydowanie na korzyść opisywanego dziś produktu.

Plusy:

+ wartości odżywcze

+ smak

Minusy 

– brak

Waga: 250g

Kraj pochodzenia: Niemcy

Skład: migdały pochodzące z upraw rolnictwa ekologicznego

Wartość odżywcza w 100g: 

Energia 619 kcal        
Białko 23g
Tłuszcze 56g
Węglowodany 5,5g

Kup dobrej jakości krem orzechowe w sklepie internetowym: https://www.fitness-food.pl/20-maslo-orzechowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *