mandelmus rapunzel

Mus migdałowy – Rapunzel

Kolejna pozycja w rankingu to ponownie krem z migdałów. Tym razem prosto od firmy Rapunzel, która w swojej ofercie ma również masła i mixy orzechowe, tahini czyli pastę sezamowa oraz sporo innych ekologicznych produktów. Do mnie jako do wielkiego fana masła orzechowego najbardziej trafiają ich dwa produkty. Mus migdałowy, który widzicie na zdjęciu oraz mus z 4 orzechów, który opiszę Wam w niedalekiej przyszłości.

Mus migdałowy Rapunzel to nieco wyższa klasa produktu. Oprócz pysznego smaku prażonych migdałów dostarcza nam sporej dawki jedno i wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, obniżających poziom złego cholesterolu (LDL) we krwi. Już jedna łyżka tego masła dziennie, odpowiadająca garści migdałów potrafi znacząco zredukować ryzyko chorób niedokrwiennych serca. Dlatego też każdy kto chce dbać o swoje serce powinien wzbogacić swoją dietę o migdały lub masło migdałowe właśnie. 

Słoik tego masła można zakupić za mniej więcej 22 złote, także jeśliby porównać cenowo Mus Rapunzel z innymi masłami migdałowymi, cena gra zdecydowanie na korzyść opisywanego dziś produktu.

Plusy:

+ wartości odżywcze

+ smak

Minusy 

- brak

Waga: 250g

Kraj pochodzenia: Niemcy

Skład: migdały pochodzące z upraw rolnictwa ekologicznego

Wartość odżywcza w 100g: 

Energia 619 kcal        
Białko 23g
Tłuszcze 56g
Węglowodany 5,5g

Kup dobrej jakości krem orzechowe w sklepie internetowym: https://www.fitness-food.pl/20-maslo-orzechowe

masło migdałowe

Masło migdałowe (Terrasana)

Masło migdałowe to już zdecydowanie wyższa półka jeśli chodzi o produkty tego typu. Odzwierciedla to zarówno cena jak i wartości tego produktu. Ceny masła migdałowego kształtują się w przedziale od ok. 25 do 30 zł za słoik ok. 250 g. Migdały to przede wszystkim niezwykle bogate źródło substancji odżywczych, szczególnie nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz minerałów takich jak magnez i miedź, a także błonnika. Do najważniejszych zalet migdałów zaliczyć należy ich korzystny wpływ na układ sercowo-naczyniowy, zdolność do obniżenia poziomu cholesterolu oraz redukcję wolnych rodników.

KUP MASŁO MIGDAŁOWE W SKLEPIE INTERNETOWYM 

Co więcej migdały charakteryzują się wysoką zawartości argininy – aminokwasu, który wchodzi w skład karnityny i poprawia jakość mięśni. To właśnie dlatego są one produktem najczęściej wybieranym przez sportowców, w tym też kulturystów. Regularne spożywanie migdałów ma pozytywny wpływ na profil lipoprotein, przez co korzystnie wpływa na układ sercowo-naczyniowy. Migdały obniżają poziom cholesterolu frakcji LDL (tzw. zły cholesterol), równocześnie podnosząc HDL.

Masło migdałowe marki Terrasana które dziś dla Was recenzuję to absolutna czołówka jeśli chodzi o tego typu produkty. Smakowo nie ma sobie równych i zdecydowanie przewyższa masło z migdałów prażonych marki Primavika. Lekko lejąca konsystencja masła Terrasana nieco utrudnia rozprowadzenie na pieczywie ale doskonale nadaje się do spożycia bezpośrednio ze słoika.

Masło to jest stosunkowo trudno dostępne w sklepach stacjonarnych ale dobrze wyposażone sklepy internetowe ze zdrową żywnością nie powinny mieć problemów z dostępnością tego produktu.

Plusy:
+ doskonały skład
+ smak
+ wartości odżywcze

Minusy:
- cena

Skład: 100% migdały pochodzące z ekologicznych upraw rolnych

Waga: 250g

Wartość  odżywcza w 100g:
Wartość energetyczna 591 kcal
Białko 19g
Węglowodany 5g
Tłuszcz 55g

logo-terrasana